کارتن 3 لایه

کارتن 3 لایه

این نوع کارتن از دو لایه لاینر تشکیل شده است که در بین آن یک لایه فلوت قرار می گیرد. برای ساخت کارتن سه لایه، لایه های فلوت و لاینر به صورت یکی در میان توسط چسب های مخصوص روی هم قرار می گیرند. برای این کار باید در ابتدا کاغذهای موج دار وارد محفظه بخار شوند تا بتوان آنها را به راحتی شکل داد. در انتها آنها وارد دستگاه هایی می شوند و توسط تیغه لیزری می توان روی آنها شکل های خاصی ایجاد کرد.  این مدل کارتن را می توان با توجه به نیاز مشتری تغییر داد.


قیمت کارتن سه لایه

قیمت کارتن سه لایه با توجه به نوع چاپی که روی آن درج میگردد محاسبه میشود. البته قیمت کارتن بسته بندی به عواملی همانند: ابعاد، تیراژ، تعداد رنگ، جنس ورق و غیره بستگی دارد. کارتنهای ۳ لایه معمولا در دو نوع فلکسویی و لمینتی به تولید میرسند که کارتنهای فلکسویی زیبایی کارتنهای لمینتی را ندارند.

تولید خمیر کاغذ کارتن سه لایه

درختان پس از قطع شدن بوسیله یک ماشین مخصوص خرد می شوند و به ورقه هایی به نازکی چیپس در می آیند. در ادامه این ورقه ها وارد یکی از دو فرآیند زیر می شوند.
در روش مکانیکی از یک رنده ویژه جهت حذف بافت های مقاوم چوب از جمله “لیگنین” استفاده می شود اما این روش راندمان صد درصدی ندارد به همین دلیل کاغذ تولیدی بی کیفیت است اما چون هزینه کمی دارد بصورت گسترده استفاده می شود.