جعبه لمینتی

جعبه لمینتی

در صنعت بسته بندی می تواند استفاده های فراوانی داشته باشد. در واقع لمینت کردن به معنای چسباندن ورق های نازک چاپی روی کارتن های مقوایی است که تاثیر چشمگیری در زیبایی جعبه ها دارد،کارتن لمینتی دارای ویژگی زیادی است از جمله اینکه  باعث تسهیل در حمل و نقل گشته و نقش مهمی در حفظ کیفیت و کمیت محصول یا کالا دارد . بسته بندی شکیل و مناسب ، بنا بر آمارهای مختلف می تواند تا ۷۰ درصد در انتخاب محصول توسط مشتری تاثیر گذار باشد . این نوع کارتن با توجه به وزن کم و بازیافت پذیری آن ، مقرون به صرفه ترین انتخاب برای بسته بندی و حمل و نقل کالا محسوب می شود.

مراحل چاپ

در ابتدا محصول اندازه گیری و مدل متناسب با آن طراحی  و قالب آن توسط دستگاه برش لیزر ساخته میشود ، در مرحله طرح گرافیکی چهاررنگ در تمام اضلاع کارتن طراحی شده و جهت چاپ زینک تهیه میشود و شیت مقوا مورد نظر توسط دستگاه چاپ افست چاپ و با ورنی یا سلفون که باعث حفظ و شفافیت رنگ میباشد.

روکش شده و به دستگاه لمینت انتقال داده میشود در این مرحله مقوای چاپ شده توسط چسب بر روی سطح کارتن چسبانده و پرس میشود  شیت لمینت شده بعد از خشک شده توسط دستگاه دایکات تیغ زنی شه و پوشالگیری میشود و در انتها کارتن یا جعبه آماده به مصرف میباشد.

لمینت چیست

لمینت یک لایه پوششی و محافظتی لوکس است که از آن بر روی محصولات چاپی استفاده می شود. با استفاده از لمینت، مقوا با ظاهر نه چندان جذاب به یک صفحه براق و شفاف تبدیل شده و چاپ لمینت جذابیت بسته بندی را افزایش می دهد. جعبه های لمینتی در بسته بندی کالاهای لوکس و شیک به کار رفته و علاوه بر زیبای ظاهری، مانند یک لایه محافظ عمل کرده و قادر است از کالا در برابر عوامل مختلف مانند نور و آب محافظت نماید.